yllasopettajat

Soveltavan alppihiihdon opettajat

Soveltavan alppihiihdon opettajaa kannatta aina tiedustella keskuksen hiihtokoulusta, jonne olet menossa. Mikäli sieltä ei osaavaa opettajaa löydy, niin tästä listasta voi olla apua!

Ota rohkeasti yhteyttä, haluamme auttaa sinua!

 

Opettaja Puhelin Sähköposti Kuvaus
Anu Hämäläinen oma 040-5254874
työ 050-5632087
hamalainen.anu@suomi24.fi Olen kasurilan hiihtokoulun opelistalla, jos tarvitset opetusta/ohjausta muissa keskuksissa olen valmis opettamaan. Soittele, niin sovitaan käytännön järjestelyistä. Tai jos tarvitset tapahtumaan
kelkkalaskettelu ohjasta sekin sujuu minulta.
Jenni Kilpinen 040-7217802 jenni.kyllastinen@gmail.com Opetan Himoksen Hiihtokoulussa ja valmis liikkumaan tarvittaessa muuallekin.
Teemu Koivisto 050-529312 temeno@gmail.com
www.aktiiviterapia.fi
Opetan Pallaksen ja Sappeen hiihtokoulussa. Sopimuksen mukaan opetan mielelläni muuallakin. Minulla on paljon kokemusta soveltavan alppihiihdon opettamista.
Virpi Mikkola 050-5465486 virpi.mikkola@kotikone.fi Opetan Vihdin hiihtokoulussa, tarvittaessa muuallakin pääkaupunkiseudulla. Olen vetänyt useana talvena laskettelukursseja erityisryhmille.
Ismo Pesonen 0400-701244 immu24@suomi24.fi Lasken itse monoski kelkalla ja opetan kaiken tasoisia mono-tai biski kelkkalaskijoita. Itselläni on yksi ylimääräinen (38cm leveys korkea selkänoja) monoski jolla voin opettaa joka puolella suomea.
Katja Saarinen 050-3790959 katja.saarinen@helsinki.fi Lasken itse yhdellä jalalla (olen vielä aktiivikilpalaskija, joten tällä hetkellä aikaa opettamiseen melko vähän).
Kati Siitari 045-6315702 kati.siitari@jkl.fi Opetan ensisijaisesti Jyväskylässä.
Ina Sohn 050-3725168 ina.sohn@gmail.com
(ina.sohn@fi.fujitsu.com)
Opetan ensisijaisesti Peuramaalla ja Kirkkonummella. Autistisia, kuulovammaisia ja kehitysvammaisia olen opettanut useasti.
Kati Suvanto 044-3363636 kativalkonen@hotmail.com Opetan ensisijaisesti pääkaupunkiseudulla. Olen fysioterapeutti, joka työskentelee lasten kanssa. Ohjaan tarvittaessa yksilöasiakkaitani rinteessä fysioterapeuttisia tavoitteita silmällä pitäen.
Heli Laitinen 040-5486397 heli.laitinen@suomi24.fi Opetan ensisijaisesti Satakunnassa ja Keski-Suomessa. Sopimuksesta myös muualla. Minulla on paljon kokemusta kelkkalaskettelun, pystylaskettelun sekä lumilautailun opettamisesta.
Opettamisen lähtökohta: ohjastaa laskijaa kohti hänen omien tavoitteidensa
täyttymistä.
Janne Kemppainen 050-3849300 jannekemppainen@yahoo.com Opetan ensisijaisesti Etelä-Suomessa.
Jafet Lindström 040-180 4094 jafet.lindstrom@gmail.com Opetan pääsääntöisesti Talmassa. Mutta voin lähteä opettamaan myös muualle. Lasken suksilla.
Markku ”Makke” Mikkonen 040-551 2823 markku.mikkonen@a-katsastus.fi Kun lopetin aktiiivisen kilpa-uran talvella 2006 jää aikaa siirtää tietämystä pystylaskusta eteenpäin. Lasken yhdelläsuksella ja kotirinteeni on Vuokatti
Janne Piitulainen 040-596 062 janne.piitulainen@pajulahti.com Opetan Messilän hiihtokoulussa.

 

Takaisin ylös