Mielakka 27.7.2021

Kausi 2019-2020

Maailmancup
2 kultaa, 2 pronssia

  • Pyhä paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
  • Landgraaf banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Cardrona big air, kulta (Enni Rukajärvi)
  • Cardrona big air,  pronssi (Kalle Järvilehto)

Kutsukilpailut
1 kulta, 1 hopea

  • X Games Real Snow, kulta (Rene Rinnekangas)
  • Dew Tour banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari

World Rookie Tour
4 kultaa, 6 hopeaa, 4 pronssia

  • Livingo slopestyle, rookie hopea (Eveliina Taka)
  • Livigno slopestyle, rookie hopea (Valtteri Kautonen)
  • QKLS Rookie Tour – mitalisijat Suomeen

Muut

  • Deaflympics, 2 x hopea (Cecilia Hanhikoski)

Kausi 2018-2019

Maailmancup
2 kultaa, 2 hopeaa, 2 pronssia

  • Modena big air, pronssi (Kalle Järvilehto)
  • Landgraaf banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
  • Landgraaf banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
  • Pyhä paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Pyhä paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Quebec big air, pronssi (Kalle Järvilehto) 

Kutsukilpailut
2 hopeaa, 2 pronssia

  • Dew Tour banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
  • Dew Tour slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi)
  • X Games slopestyle, hopea (Rene Rinnekangas)
  • X Games slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi) 

World Rookie Tour
1 kulta, 1 hopea, 3 pronssia

  • Corvatsch slopestyle, grom hopea (Telma Särkipaju)
  • Corvatsch slopestyle, grom pronssi (Mitja Kauranen)
  • Corvatsch slopestyle, rookie pronssi (Valtteri Kautonen)
  • Pila slopestyle, rookie kulta (Enni Saarela)
  • Pila slopestyle, rookie pronssi (Jere Hietikko) 

Nuorten MM-kisat
1 hopea

  • Kläppen slopestyle, rookie hopea (Eveliina Taka)

Kausi 2017-2018

Olympialaiset & Paralympialaiset
1 kulta, 2 pronssia

  • paracrossi, kulta ( Matti Suur-Hamari)
  • slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi)
  • banked slalom, pronssi (Matti Suur-Hamari)

Maailmancup
2 kultaa, 1 hopea, 2 pronssia

  • Landgraaf banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Pyhä paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Landgraaf banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
  • Pyhä paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
  • Saksa big air, pronssi (Kalle Järvilehto)

WST-kiertue
3 elite pronssia

  • Peking Air & Style big air, pronssi (Enni Rukajärvi)
  • Dew Tour slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi)
  • X Games slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi)

World Rookie Tour
1 kulta, 2 hopeaa, 2 pronssia

  • Italia slopestyle, kulta (Valtteri Kautonen)
  • Italia slopestyle, hopea (Iina Puhakka)
  • Italia Slopestyle, hopea (Joonas Bergman)
  • Italia slopestyle, pronssi (Eveliina Taka)
  • Italia slopestyle, pronssi (Sami Kallo)

Kausi 2016-2017

Maailmancup
8 kultaa, 2 hopeaa

  • Saksa big air, kulta (Roope Tonteri)
  • Landgraaf banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Laax Open slopestyle, kulta (Enni Rukajärvi)
  • Seiser Alm slopestyle, kulta (Enni Rukajärvi)
  • La Molina paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • La Molina paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • La Molina banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • PyeongChang paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Landgraaf banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
  • Copper big air, hopea (Enni Rukajärvi)

WST-kiertue
1 elite kulta, 1 international hopea

  • Air & Style big air, kulta (Enni Rukajärvi) – elite
  • Grand Prix de Russie big air, hopea (Roope Tonteri) – international

MM-kisat (Big White, Sierra Nevada, Deaflympics, Junioreiden MM-kisat)
3 kultaa, 1 hopea, 2 pronssia

  • paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Deaflympics kulta, paripujottelu (Cecilia Hanhikoski)
  • big air, hopea (Enni Rukajärvi)
  • junioreiden slopestyle, pronssi (Elli Pikkujämsä)
  • junioreiden big air, pronssi (Elli Pikkujämsä)

World Rookie Tour
1 kulta, 2 hopeaa, 4 pronssia

  • Italia slopestyle, grom kulta (Valtteri Kautonen)
  • Italia slopestyle, rookie hopea (Carola Niemelä)
  • Itävalta slopestyle, grom hopea (Iina Puhakka)
  • Italia slopestyle, rookie pronssi (Emmi Parkkisenniemi)
  • Itävalta slopestyle, grom pronssi (Eveliina Taka)
  • Itävalta big air, rookie pronssi (Iina Puhakka)
  • Itävalta big air, grom pronssi (Eveliina Taka)

Kausi 2015-2016

Maailmancup
paracrossin, para banked slalomin ja para overallin kokonaiskilpailun voitot (Matti Suur-Hamari)
3 kultaa, 2 hopeaa, 4 pronssia

  • Aspen paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Big White paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Big White banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Aspen paracrossi, hopea (Matti Suur-Hamari)
  • Sapporo halfpipe, hopea (Markus Malin)
  • Landgraaf paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
  • Landgraaf paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
  • Big White paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
  • PyeongChang slopestyle, pronssi (Ville Paumola)

MM-kisat (WST MM Yabuli)
1 kulta, 2 hopeaa

  • big air, kulta (Peetu Piiroinen)
  • big air, hopea (Enni Rukajärvi)
  • slopestyle, hopea (Enni Rukajärvi)

WST-kiertue
1 elite kulta, 2 international pronssia

  • X Games paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • Pleasure Jam slopestyle, pronssi (Roope Tonteri) – international
  • Sony Xperia Snowboard Fest big air, pronssi (Axel Thelen) – international

World Rookie Tour
2 kultaa

  • Italia slopestyle, rookie kulta (Henna Ikola)
  • Itävalta slopestyle, rookie kulta (Henna Ikola)

Kausi 2014-2015

Maailmancup
3 hopeaa

  • Kanada paracrossi, hopea (Matti Suur-Hamari)
  • Kanada para banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
  • Stoneham slopestyle, hopea (Janne Korpi)

Freestylen kokonaiskisan voitto: big air, slopestyle, halfpipe (Janne Korpi)
Slopestylen kokonaiskisan voitto (Janne Korpi)

WST-kiertue
1 elite hopea, 2 elite pronssia, 3 international kultaa, 4 international hopeaa, 3 international pronssia

  • Dew Tour slopestyle, hopea (Enni Rukajärvi) – elite
  • Burton European Open slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi) – elite
  • Mammoth Grand Prix slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi) – elite
  • Moskova big air, kulta (Roope Tonteri) – international
  • Val d’Isere big air, kulta (Nuutti Niemelä) – international
  • Slovakia big air, kulta (Kalle Järvilehto) – international
  • Air & Style big air, hopea (Peetu Piiroinen) – international
  • Val d’Isere big air, hopea (Kalle Järvilehto) – international
  • Slovakia big air, hopea (Tuomas Pohjonen) – international
  • Andorra slopestyle, hopea (Roope Tonteri) – international
  • Pleasure Jam slopestyle, pronssi (Roope Tonteri) – international
  • Pleasure Jam slopestyle, pronssi (Kristiina Nisula) – international
  • Ruotsi big air, pronssi (Roope Tonteri) – international

MM-kisat (Kreischberg, La Molina, Junioreiden MM Kiina, Deaflympics)
3 kultaa, 4 hopeaa, 2 pronssia

  • big air, kulta (Roope Tonteri)
  • paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
  • deaflympics paripujottelu, kulta (Cecilia Hanhikoski)
  • slopestyle, hopea (Roope Tonteri)
  • big air, hopea (Merika Enne)
  • junioreiden slopestyle, hopea (Elli Pikkujämsä)
  • deaflympics parisuurpujottelu, hopea (Cecilia Hanhikoski)
  • banked slalom, pronssi (Matti Suur-Hamari)
  • junioreiden slopestyle, pronssi (Mikko Rehnberg)

World Rookie Tour
2 kultaa, 2 hopeaa, 3 pronssia

  • Italia slopestyle, kulta (Mikko Rehnberg)
  • Itävalta slopestyle, kulta (Henna Ikola) —> WSF rookie champion
  • Italia slopestyle, hopea (Samu Sundell)
  • Oslo halfpipe, hopea (Veera Nissinen)
  • Italia slopestyle, pronssi (Sami Kallo)
  • Oslo halfpipe, pronssi (Ida Räisänen)
  • Itävalta slopestyle, pronssi (Elli Pikkujämsä)