Sappee 16.9.2023

Ski.fi Perhekortti – laskettelevan perheen paras etukortti!

Ski.fi-kortti on laskettelijan paras etukortti: sillä saat kaksi päivä- tai iltalippua yhden hinnalla. Uuden Ski.fi Perhekortin voit jakaa samassa taloudessa asuvien perheenjäsenien kanssa. Ski.fi-kortti on laskettelijan paras etukortti: sillä saat kaksi päivä- tai iltalippua yhden hinnalla. Uuden Ski.fi Perhekortin voit jakaa samassa taloudessa asuvien perheenjäsenien kanssa.
Ski.fi-kortti on laskettelijan ja lumilautailijan etukortti. Sillä saa kaksi kappaletta yhden päivän hissilippua yhden hissilipun hinnalla Suomen Hiihtokeskusyhdistyksen jäsenkeskuksissa. Viime kaudella lanseerattu Ski.fi Perhekortti tekee Ski.fi-kortista entistäkin paremman.

Ski.fi Perhekortti tekee laskettelijoiden suosimasta Ski.fi-kortista entistäkin paremman. Perhekortilla voit jakaa Ski.fi-kortin samassa taloudessa asuvien perheenjäsenien kanssa. Näin kuka tahansa perheenjäsen voi käyttää korttia, vaikka kortin varsinainen haltija ei olisi mukana mäessä.

Perhekortti on helppo käyttää

Ski.fi-kortin periaate on yksinkertainen. Kortilla voi ostaa kaksi yhden päivän hissilippua (tai iltalippua) yhden hissilipun hinnalla kaikissa Suomen Hiihtokeskusyhdistyksen (SHKY) lähes 70 jäsenkeskuksessa. Etu on käytettävissä jokaisessa keskuksessa kerran kauden aikana.

Ski.fi-Perhekortin etu on sama kuin perinteisessä Ski.fi-kortissa: ”kaksi laskee, yksi maksaa.”

Tavanomaiseen korttiin verrattuna Perhekortin ensisijainen haltija voi jakaa kortin käyttöoikeuden samassa taloudessa asuville perheenjäsenille. Ski.fi Perhekortissa on yhteiset etukupongit, eli edun voi käyttää vain kerran – käytetty etu poistuu siis kaikilta perheenjäseniltä.

Heti käyttöön verkkokaupasta

Ski.fi Perhekortti on mobiilikäyttöinen etukortti ja se toimii Cardu-sovelluksella. Ensisijaisen haltijan on helppo jakaa etukortin käyttöoikeus perheenjäsenilleen Cardu-sovelluksesta.

Kortin käyttöön tarvitset puhelimeesi Cardun, jonka voit ladata ilmaiseksi Android-puhelimille Google Playsta ja iPhonelle App Storesta.

Ski.fi-kortin ja Perhekortin voit ostaa joko Ski.fi:n verkkokaupasta tai suoraan Cardu-sovelluksesta.

Ostettuasi kortin saat ilmoituksen tekstiviestillä tai sähköpostilla. Ski.fi-kortti tulee puhelimessasi näkyviin, kun päivität Cardu-lompakon. Tämän jälkeen Ski.fi-kortti kulkee aina mukana puhelimessasi – ja Perhekortti läheistesi puhelimessa.

Ski.fi-kortti kannustaa kokeilemaan uusia keskuksia ja heti ensimmäisestä laskettelupäivästä alkaen voi kerryttää säästöä! Kaikki Suomen Hiihtokeskuyhdistyksen jäsenkeskukset löydät Ski.fi:n keskukset-sivuilta.

Mitä enemmän laskee, sitä enemmän Ski.fi-kortin avulla säästää.

Vinkki: Ski.fi-kortti on erinomainen ja pidetty lahja jokaiselle laskettelijalle ja lumilautailijalle. Osta Ski.fi-kortti tai Perhekortti verkkokaupasta tai Cardu-sovelluksesta!

Lue lisää Ski.fi-kortista:

Tietoa Ski.fi-kortista

Ski.fi-kortin usein kysytyt kysymykset

Ski.fi-kortin käyttöehdot

Artikkelia muokattu:

Luitko jo nämä?

Ylläksellä on tapahtunut viime vuosina paljon. Laskettelijoita ilahduttaa kuuden hengen tuolihissi sekä pitkä katettu mattohissi. Lisäksi Gondoli-rinteen valaistusta ja lumetusta on uusittu.
Vuoden Bike Park 2023 on Ruka. Keskuksen vahva ja kokonaisvaltainen panostus bike parkiin näkyy. Rukalla niin aloittelijat kuin konkarit löytävät mielenkiintoista ajettavaa.
Ski.fi-kortti on paras laskettelijan etukortti.
Tanja Poutiainen-Rinne kiipesi ensimmäistä kertaa maailmancup-osakilpailun korkeimmalle palkintopallille Levillä 2004. Kesällä 2023 hän laski samaan mäkeen rakennettua slalom-rataa pyörällä.
Pyöräily sopii eloisalle Emmalle: ”Alamäkipyöräily on sosiaalinen tapahtuma, hissimatkalla voi tarinoida kaikenlaista.”
Mikä bike park ansaitsee halutun ja himoitun palkinnon? Osallistu valintaan ja voit voittaa kausikortin!
Sirly Ylläsjärvi tutustui alamäkipyöräilyyn opettajan kanssa ja innostui lajista.
Sami Hyypiän ehkäpä tunnetuin saavutus on Mestareiden Liigan voitto Liverpool FC:n riveissä vuonna 2005. Mittavan ammattilaisuran ohella hän on pelannut yli 100 maaottelua Huuhkajissa. Ammattilaisuran päättyminen on mahdollistanut uudet lajit. Nyt Sami Hyypiä on innostunut alamäkipyöräilystä.
Kypärän ja ajolasien lisäksi bike parkissa kannattaa käyttää muitakin suojia. Moni kuski pukee päälleen ainakin hanskat sekä kyynär- ja polvisuojat.
Hyvin suojaava, mukava ja tuulettuva kypärä on ehdoton varuste bike park -ajoon.

Lumilautaliiton uusimmat

Ski Sport Finlandin uusimmat

Lue lisää

Laskettelukausi 2020–2021 avataan säilölumella Rukalla, Levillä, Ounasvaaralla, Suomulla ja Laajiksessa. Kuvassa Rukan rinteet lokakuussa 2019, kun lumivarastot on juuri levitetty Saaruan rinteisiin.

Laskettelukausi voi alkaa! Lumi on jo valmiina.

Keskusuutiset
Ski.fi-kortti on paras laskettelijan etukortti.

Ski.fi-kortti: kaksi laskee, yksi maksaa

Keskusuutiset
Werneri on ehkäpä maailman hauskin hiihdonopettaja. Werneri-hiihtokoulut ovat konseptiltaan yhtenäisiä ympäri Suomea.

Werneri – maailman hauskin hiihtokoulu lapsille

Hiihtokoulu